Modernizacja i remonty maszyn - Obrabiarek, tokarek, szlifiarek

Posiadając nowoczesny park maszynowy jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość usług w zakresie: obróbki elementów średnio i wielkogabarytowych na centrach obróbczych CBFK i frezarce FHZ; precyzyjnej obróbki szlifierskiej na szlifierce do łóż firmy WALDRICH – COBURG; robót tokarskich i frezarsko-wytaczarskich na obrabiarkach numerycznych.

Będąc zakładem z ponad trzydziestoletnią tradycją w produkcji nowych oraz remontach używanych obrabiarek, dysponujemy doświadczeniem pozwalającym nam na przeprowadzanie bieżących i kapitalnych napraw takich maszyn jak:

  • tokarki kłowe, rewolwerowe, karuzelowe
  • wiertarki słupowe, promieniowe i wiertarko – frezarki
  • frezarki uniwersalne i obwiedniowe
  • piły i przecinarki do metalu
  • dłutownice
  • szlifierki do płaszczyzn, otworów i wałków
  • prasy hydrauliczne i cierne

…oraz innych obrabiarek i podzespołów obrabiarkowych produkcji polskiej i zagranicznej. Na życzenie klienta dostosowujemy maszyny do jego wymagań poprzez zastosowanie nowych sterowników, systemów pomiarowych, przeróbek mechaniki i elektryki, zastosowania sterowania CNC w maszynach konwencjonalnych.

Remonty i modernizacja obrabiarek do metalu

Remonty obrabiarek do metalu, w tym usługi związane z naprawą i remontami tokarek oraz remontami i naprawą szlifierek pozwalają na przywrócenie sprawności, a zarazem poprawę funkcjonalności używanych maszyn i urządzeń. Jednocześnie modernizacja obrabiarek pozwala na przystosowanie pracy urządzeń do obecnych standardów oraz oczekiwań klienta. W praktyce remonty obrabiarek do metalu oraz ich modernizacja przekładają się na możliwość efektywnego dalszego użytkowania maszyn i urządzeń bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z zakupem nowych.

Wszelkie usługi z zakresu obrabiarek do metalu, w tym naprawy i remonty tokarek oraz remonty i naprawy szlifierek w naszym wykonaniu to gwarancja najwyższej jakości. Wykonujemy prace serwisowe, remontowe i naprawcze w taki sposób, by spełnić Państwa wszelkie oczekiwania i wymagania. Bogaty park maszynowy i wykwalifikowany zespół specjalistów pozwalają nam wykonywać remonty tokarek i naprawy szlifierek, a także innych obrabiarek do metalu niemal w każdym zakresie komponentów i części mechanicznych i elektrycznych.

Remonty obrabiarek do metalu, w tym usługi takie jak remonty szlifierek oraz naprawa tokarek wykonujemy z zachowaniem wszystkich norm technicznych, w oparciu o potrzeby Klienta. To pozwala nam na dostosowanie usług naprawczych do specyfiki pracy danego zakładu oraz wymogów rynkowych dla danego procesu obróbki metali.

Wykonujemy dla klientów modernizacje szlifierek do płaszczyzn, otworów i wałków oraz szlifierek narzędziowych. W ramach usługi wykonujemy m.in. demontaż konkretnej maszyny i ustalamy stopień zużycia lub uszkodzenia poszczególnych elementów szlifierki.

Modernizacje szlifierek wykonujemy zgodnie z Warunkami Odbioru Technicznego danego urządzenia.

Klientów zainteresowanych przeprowadzeniem modernizacji obrabiarki do metalu zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy wybór najlepszego rozwiązania.

Kompleksowe remonty maszyn – naprawa obrabiarek, szlifierek, tokarek

Znajomość branży i dostęp do nowoczesnego parku maszynowego pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zanim rozpoczniemy remont obrabiarki, przeprowadzamy dokładną diagnostykę wszystkich podzespołów wchodzących w skład jej konstrukcji. Pozwala to na precyzyjne wykrycie awarii i usunięcie usterki, ograniczając tym samym koszt całej naprawy. Remonty maszyn wykonujemy kompleksowo, od wymiany zużytych części eksploatacyjnych aż po poważne naprawy. Zajmujemy się nowoczesnymi, wyspecjalizowanymi urządzeniami, ale także poddajemy modernizacji maszyny starego typu, wymagające konserwacji i drobnych napraw.
 
Zdajemy sobie sprawę, że brak sprawnej maszyny w zakładzie uniemożliwia wykonywanie pracy i wstrzymuje dalsze procesy produkcyjne. Aby nie zakłócać przebiegu pracy w warsztacie, wszystkie remonty szlifierek przeprowadzamy natychmiast, starając się zwrócić Państwu sprawne urządzenia w jak najkrótszym czasie. Obsługujemy szlifierki CNC i inne maszyny do obróbki metalu w warunkach warsztatowych i fabrycznych.
 
Dostęp do wysokiej jakości części zamiennych oraz nowoczesnych urządzeń diagnostycznych przekłada się na skuteczne naprawy obrabiarek. Przywrócimy prawidłowe działanie urządzenia, zabezpieczymy jego części eksploatacyjne oraz wykonamy modernizację maszyn, dostosowując ją do określonych standardów.
 
Zapraszamy na diagnostykę, abyśmy mogli ustalić plan remontu szlifierki oraz dobrać najlepsze rozwiązania technologiczne do usprawnienia jej działania. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług i bardzo konkurencyjne ceny!
 
 

Oferta wypalania blach

W związku z rozwojem naszej firmy i rozbudową naszego parku maszynowego mam przyjemność zaproponować Państwu nasze nowe usługi: cięcie plazmowe oraz tlenowe  metali na przecinarce CNC plazmowo-tlenowej Ekcert Szafir 2000×6000 mm wyposażonej w:
  • głowicę plazmową 3D, umożliwia precyzyjne ukosowanie i fazowanie blach w trakcie jednego procesu Kąt obrotu +/- 540° oraz kąt wychyłu głowicy +/- 47.
  • palnik tlenowy, do cięcia stali konstrukcyjnych niskowęglowych i niskostopowych. Sprawnie radzi sobie z dużym zakresem grubości ciętych materiałów
Dane Techniczne Przecinarka plazmowo-tlenowa Ekcert Szafir
Maksymalny wymiar ciętego materiału

Maksymalna grubość cięcia

Tlen

Maksymalna grubość cięcia

Plazma

Jakość cięciaDokładność pozycjonowania
2000 x 6000 mm200 mm

40 mm
z przebiciem;
80 mm
od krawędzi

PN-EN ISO 9013PN-EN 28206

Zapraszamy do kontaktu

Jako producent maszyn zadaniowych zachęcamy do kontaktu – naprawimy twoją obrabiarkę, szlifierkę czy tokarkę.